کاهش همبستگی بیت کوین با سهام

بیت کوین در هفته‌ های گذشته، علاوه بر افت همراه با سهام در مراحل اولیه درگیری روسیه و اوکراین، جایگاه خود را پیدا کرده است. بطوریکه در 30 روز گذشته حدود 6 درصد کاهش داشته، در حالی که شاخص S&P 500 بیش از 9 درصد کاهش را تجربه کرده است.

داده‌ های ارزدیجیتال Kaiko نشان داد که همبستگی بیت‌ کوین با سهام و دارایی‌ های معمولی در 30 روز گذشته به پایین‌ ترین سطح در دو ماه گذشته رسیده است.

یک عامل مهم در این جداسازی بالقوه افزایش علاقه نظارتی پس از تهاجم روسیه به اوکراین است که این کشور اولین کشوری است که رسماً به دنبال دریافت کمک در زمینه رمزارز ها می باشد. ترس از اینکه روسیه بتواند از رمزارز برای دور زدن تحریم های ایالات متحده استفاده کند نیز سبب شد که چندین کشور توسعه یافته جهت تصویب مقررات جامع رمزارزی عجله داشته باشند.

رئیس جمهور ایالت متحده نیز فردا یک دستور اجرایی را امضا خواهد کرد که به طور کلی انتظار می رود به نفع پذیرش ارز دیجیتال باشد، در حالی که اتحادیه اروپا هفته آینده به قانون مهم رمزارز رأی خواهد داد. این می تواند پذیرش را تقویت کند و به بازارهای رمز ارزی کمک کند تا مسیر خود را از سهام و سایر دارایی های ریسک محور دور کنند.

همبستگی بیت کوین با سهام روندی است که از سال 2021 مشاهده شده است، زمانی که مقدار زیادی از منافع سازمانی وارد بازار شد. در حالی که این علاقه سبب شد تا بیت کوین به بالاترین حد خود برسد. معامله گران حالا بیت کوین را شبیه به سهام فناوری ایالات متحده می دانند که از افزایش نقدینگی در بازار نیز سود می برند.

قیمت طلا در 30 روز گذشته نزدیک به 8 درصد رشد یافت، برخلاف نوسانات بی ثباتی که در بیت کوین مشاهده شد. این امر پتانسیل این ارزدیجیتال را به عنوان یک دارایی امن کاهش داده است. جدا شدن بیت کوین از طلا ممکن است لزوماً روند مثبتی نباشد.

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین نتوانسته است با افزایش شدید تورم ایالات متحده در سال جاری همراهی کند، واگرایی از طلا، قابلیت مهم بیت کوین را به عنوان یک محافظ تورم، زیر سوال برده است.

منبع: coingape

همواره در تلاش بوده ایم تا بهترین های بازارهای سرمایه را برای شما محیا کنیم تا خانواده ای تشکیل دهیم با پیوستگی یک نام: ™CMPRO

error: غیر مجاز