دستور اجرایی رمزارزها توسط بایدن

طبق گزارشات رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد طی هفته پیش رو یک دستور اجرایی را امضا کند که توسط آن، عملکرد دولت آمریکا در مقابل ارزهای دیجیتال را مشخص کند. تحلیلگران توقع دارند که طی این فرمان، دستور العملی برای سازمان های فدرال برای بررسی تغییرات احتمالی قانون گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال ارائه گردد. همچنین انتظار می‌ رود که این فرمان، امنیت ملی و اثرات اقتصادی رمزارزها را تحت تاثیر قرار دهد.

قبلا گزارشاتی در مورد یک دستور احتمالی در ماه ژانویه در راستای ایجاد یک سیاست مرکزی در زمینه رمزارزها منتشر شده بود که گزارشات حاکی از آن بود که سازمان های فدرال در حال ارزیابی خطرات و فرصت‌ های رمزارزی هستند.

مقامات کاخ سفید تابه اکنون از اظهار نظر درباره دستور رمزارزها خودداری کرده اند، اما این بار با توجه به افزایش فشارهای خارجی، این دستور ممکن است منحصراً بررسی برخی از مسائل را تحت تاثیر قرار دهد. تحلیلگران در درجه اول، به نگرانی‌ هایی مبنی بر استفاده از رمزارزها به عنوان راهی برای دور زدن تحریم‌ های مالی بین‌ المللی اشاره می کنند. برای مثال، تحریم‌ هایی که ایالات متحده علیه روسیه پس از حمله مسکو به اوکراین وضع کرده اند، مطرح می شود.

مدیران صنایع نگرانی های خود را با توجه به عدم شفافیت رویکرد دولت ایالات متحده برای قانونمند کردن رمزارزها ابراز می کنند. از این رو، انتظار می‌ رود این فرمان اجرایی نقش‌ هایی را برای سازمان‌ های دولتی در رابطه با قانون گذاری ارزهای دیجیتال تعیین کند. همچنین این دستور به احتمال زیاد از سازمان های مرتبط درخواست خواهد کرد که گزارشات جدیدی را از برنامه‌ های خود در اواخر سال جاری ارائه کنند.

این فرمان اجرایی ممکن است به سوالی بپردازد که مدت‌ هاست در حوزه ارزهای دیجیتال مطرح بوده است که آیا دولت ایالات متحده رمزارز ملی و یا رمزارز بانک مرکزی (CBDC) را صادر خواهد کرد یا خیر؟ از آنجایی که تعداد فزاینده ای از کشورها در سراسر جهان رمزارزهای ملی های خود را راه اندازی می کنند، این مسئله بسیار دارای اهمیت شده است.

این دستور به احتمال زیاد موضع دولت ایالات متحده را در زمینه رمزارز ملی مشخص نخواهد کرد، زیرا فدرال رزرو ایالات متحده فعلا در حال بررسی پیامد های چنین اقدامی است. بنا بر اعلام فدرال رزرو در ماه ژانویه، رمزارز ملی می تواند به حفظ سلطه دلار آمریکا کمک کند زیرا پذیرش رمزارزها در مقیاس جهانی، افزایش عظیمی را تجربه می کند.

منبع: investopedia

همواره در تلاش بوده ایم تا بهترین های بازارهای سرمایه را برای شما محیا کنیم تا خانواده ای تشکیل دهیم با پیوستگی یک نام: ™CMPRO

سیگنال آنلاین و لحظه ای تمام بازارهااینجا کلیک کنید
fa فارسی
X
error: غیر مجاز