تاثیر حمله روسیه به اوکراین بر بازارهای مالی!

نگرانی‌ ها از رویداد حمله نظامی روسیه به اوکراین در حال افزایش می باشد و معامله‌ گران بازارهای سرمایه جهان را به فکر بررسی ابعاد شوک احتمالی این حمله به بازار سرمایه انداخته است.

مقام‌ های آمریکا مدعی می باشند که روسیه که بیش از 100000 نیروی نظامی خود را در مرز اوکراین مستقر کرده و حرکت تانک‌ ها، پرتاب‌ گر‌ های موشک‌ و دیگر تجهیزات نظامی به سوی مرز اوکراین شروع شده است.

هر چند به نظر می‌ رسد که پوتین رئیس جمهور روسیه از تهدید به تهاجم نظامی به عنوان اهرم فشاری جهت بستن پرونده عضویت احتمالی اوکراین و گرجستان در ناتو استفاده می‌ کند اما مسکو طی هفته‌ های اخیر با طرح خواسته خروج نیروهای آمریکا و متحدانش از کشورهای اروپای شرقی و مرکزی، ناتو را تحت فشار بیشتری قرار داده است.

اما مذاکرات این هفته بین روسیه، آمریکا و ناتو موفقیتی در بر نداشت و غرب را به سوی اعمال تحریم‌ های گسترده‌ تر علیه روسیه و شخص پوتین سوق داد؛ رفتاری که خشم مسکو را بیش از پیش افروخت. طوری که سایت‌ های دولتی اوکراین روز جمعه با یک حمله سایبری روبه رو شدند و انگشت اتهام به سمت مسکو نشانه رفت.

همواره در تلاش بوده ایم تا بهترین های بازارهای سرمایه را برای شما محیا کنیم تا خانواده ای تشکیل دهیم با پیوستگی یک نام: ™CMPRO

error: غیر مجاز